Napoje i napiwki na wycieczkach w Egipcie

NAPOJE i NAPIWKI

Wyjeżdżając na wycieczkę warto mieć przy sobie drobne pieniądze na napoje oraz … napiwki.

Zgodnie z przyjętymi w egipskiej turystyce  standardami napoje na wycieczkach płatne są dodatkowo, w tym również do obiadów w czasie wycieczek fakultatywnych. W autokarach nie ma możliwości zakupu napojów, również kawy czy herbaty.  Zaopatrzyć się w nie można podczas postojów, czyli średnio co 2 godziny. Woda, kawa, herbata są najtańsze i kosztują zwykle ok. 1 USD.

W przypadku wycieczek, w których programie nie ma możliwości zakupu napojów, np. ze względu na przejazd nocą przez tereny pustynne   – każdemu z uczestników zapewniamy butelkę wody mineralnej.

Tradycją w krajach muzułmańskich jest dawanie napiwków tzw. bakszysz. Prosimy pamiętać, że w żadnej sytuacji dawanie napiwków nie jest obowiązkowe. Warto wiedzieć, że zwyczaj dzielenia się swoim majątkiem jest w Egipcie powszechnie obecny i szanowany. W dobrym tonie ze strony turystów jest pozostawianie drobnych napiwków na wycieczkach dla kierowców czy uboższych egipskich pracowników, zwłaszcza gdy spotkaliśmy się z ich strony z dbałością i zaangażowaniem w pracę i przebieg naszej wycieczki.

ZOBACZ TAKŻE:

Ubezpieczenie na wycieczkach

Opieka polskiego przewodnika

Wizy na wycieczkach

Transport na wycieczkach

Dzieci na wycieczkach

Suchy prowiant

2012 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki
Wykonanie: Aleastudio