Wycieczki

Home WYCIECZKI Z DAHAB GÓRA MOJŻESZA i KLASZTOR św.KATARZYNY z DAHAB

GÓRA MOJŻESZA i KLASZTOR św.KATARZYNY z DAHAB

Góra Mojżesza to miejsce utożsamiane z biblijną górą Horeb, gdzie według Starego Testamentu Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z Dziesięciorgiem Przykazań. U stóp góry znajduje się Klasztor św. Katarzyny.

Cena w USD

Dziecko (do 12 lat): 18 USD
Osoba Dorosła: 35 USD

Terminy:

środa, piątek, niedziela – wieczorem

Program:

wyjazd z hotelu około godz. 22, dopłata za transfer w dwie strony do autokaru do bramy miasta Dahab (1-3 osoby – 25 USD za grupę, 4-10 osób 30 USD za grupę), przejazd autobusem około 2,5h,  wejście na Górę Mojżesza (6 kilometrów, czas wejścia około 3,5h),  oglądanie wschodu słońca, zejście do Klasztoru Św. Katarzyny:  Bazylika Przemienienia, Gorejący Krzew, Studnia Mojżesza,  przejazd do Sharm el Sheikh, powrót do hotelu około godz. 14.

Opis

Wycieczka na Górę Mojżesza, nazywaną też Górą Synaj to wyprawa do miejsca tradycyjnie utożsamianego z biblijną górą Horeb/Synaj, gdzie według Starego Testamentu Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice z Dziesięciorgiem Przykazań i zawarł z przymierze z Bogiem. To też wyprawa w najwyższe góry Egiptu, dzięki której można zobaczyć widoki, jakich nie ma na hotelowych plażach.

Na szczyt Góry Mojżesza zaczynamy wchodzić po północy pod opieką miejscowych górali z plemienia Gebelaya (po polsku: górale). Warto zabrać wygodne buty, bo ścieżka jest kamienisto-piaszczysta.Startujemy z wysokości ponad 1500 metrów nad poziomem morza – już tutaj widać miliony gwiazd i Drogę Mleczną na niebie! Przed nami 6 kilometrów spaceru pod rozgwieżdżonym niebem (zapewniamy latarki), widok na łunę wschodzącego słońca z Bliskiego Wschodu i zaledwie 700 metrów różnicy wysokości pomiędzy nocną wizytą w Klasztorze św. Katarzyny, a szczytem Góry Synaj. Ścieżka nie prowadzi jednak prosto pod górę 700 metrów, ale wije się między kanionami, płaskowyżami i widokami na doliny i na niebo.

Wejście na Górę Mojżesza nie jest trudne, najtrudniejsze jest pokonanie 750 „schodów pokutnych” tuż przed szczytem. Za to widoki na gwiazdy i wschód słońca wynagrodzą cały wysiłek! Góra Mojżesza leży obok najwyższego szczytu Egiptu – Góry św. Katarzyny.

*Dla ułatwienia wyprawy na drodze na szczyt Góry Mojżesza można skorzystać ze „Ścieżki Wielbłądów” czyli wynająć po drodze wielbłąda, który powiezie nas te 6 kilometrów. Ostatnie 750 kamiennych schodów, które kiedyś wykutych zostało ręcznie w skałach i niegdyś pielgrzymujący pokonywali je boso (wielbłąd nie wejdzie) trzeba wejść osobiście, żeby zobaczyć najpiękniejszy wschód słońca w Egipcie!

U stóp najwyższego szczytu półwyspu Synaj znajduje się Klasztor Św. Katarzyny – świątynia należąca do prawosławnych Greków – zwiedzimy to miejsce rano po zejściu z Góry. Tu znajduje się biblijny Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza. Klasztor św. Katarzyny to najstarszy w Egipcie, nigdy nie zniszczony i działający nieprzerwanie od VI wieku naszej ery klasztor, który powstał właśnie na Synaju w miejscu biblijnej historii o Mojżeszu, który prowadził przez Synaj Naród Wybrany. To tutaj miały się wydarzyć opisywane w Biblii manna z nieba i zdrada dla złotego cielca. Współczesne zbiory biblioteczne Klasztoru św. Katarzyny porównywane są co do zawartości do zbiorów biblioteki watykańskiej. W muzeum w Klasztorze można zobaczyć  cenne zbiory ikonograficzne, które zawierają jedyne na świecie ikony z czasów VI- X wieku.

Terminy:

środa, piątek, niedziela – wieczorem

Program:

wyjazd z hotelu około godz. 22,  dopłata za transfer w dwie strony do autokaru do bramy miasta Dahab (1-3 osoby – 25 USD za grupę, 4-10 osób 30 USD za grupę), przejazd autobusem około 2,5h,  wejście na Górę Mojżesza (6 kilometrów, czas wejścia około 3,5h),  oglądanie wschodu słońca, zejście do Klasztoru Św. Katarzyny:  Bazylika Przemienienia, Gorejący Krzew, Studnia Mojżesza,  przejazd do Sharm el Sheikh, powrót do hotelu około godz. 14.

Uwagi:

na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA (przed wycieczką potwierdzamy czy w wybranym terminie jest polski przewodnik – na wycieczkę z polskim przewodnikiem wymagana wpłata rezerwacyjna 20 USD).  Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, dodatkowo należy mieć ze sobą ksero paszportu (można zrobić zwykle na recepcji hotelowej), które oddaje się na wycieczce w puncie kontrolnym przed wejściem na Górę Mojżesza. Wjazd na wielbłądzie na Górę Mojżesza płatny dodatkowo – obowiązuje targowanie cen ok. 12$. W Klasztorze trzeba mieć przykryte ramiona i kolana. W programie wycieczki nie ma wyżywienia, na miejscu są sklepiki z napojami, słodyczami, batonikami, można też kupić kawę, herbatę, nie ma restauracji. Transport z hotelu w cenie wycieczki. Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.

CZYTELNIA:

Jakie są temperatury na Górze Mojżesza latem i zimą?

Dla   Państwa wygody  i   komfortu wypoczynku   zapraszamy  do   rezerwacji   wycieczek  w  naszym   Centrum   Rezerwacji  przed  wylotem  na   wakacje:    tel: +48 503 97 48 43   lub   poprzez email:           rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ