Wiza na wycieczkach w Egipcie

BEZPŁATNA WIZA EGIPT SHARM EL SHEIKH – SINAI ONLY

Po przylocie na lotnisko w Sharm el Sheikh możemy zdecydować, czy chcemy otrzymać BEZPŁATNĄ wizę egipską, czy też wykupić płatną wizę za 25 USD.  

Na podstawie darmowej wizy „Sinai Only”, skorzystać mogą Państwo z następujących wycieczek: Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed (rejs), Rejs w rejon wyspy Tiran, Nurkowanie dla amatorów, Safari Abu Galum, Safari na quadach, Safari na wielbłądach,Kolacja beduińska, Aquapark, Delfinarium, Pływanie z delfinami, Łódź podwodna, Łódź ze szklanym dnem, Lot spadochronem, Kitesurfing i inne sporty wodne. Wiza ta jest bezpłatna, ważna 15 dni i wydawana jest na lotnisku, po podejściu do odprawy paszportowej.

Płatna wiza za 25 USD niezbędna jest, jeśli chcą Państwo skorzystać z następujących wycieczek: Kair (autobusem), Kair (samolotem), Luksor. Na wycieczkach samolotem można nabyć ją bezpośrednio już w czasie wycieczki! Jest ona ważna 30 dni. W przypadku wyjazdu do Jerozolimy wiza ta jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności. Aby wykupić płatną wizę wystarczy podejść do jednego z okienek bankowych, a zakupiony znaczek wizy wkleić należy na czystej kartce w paszporcie i pokazać do odprawy paszportowej.

NA LOTNISKU W SHARM EL SHEIKH

Odprawa paszportowa. Po wejściu na lotnisko otrzymujemy od przedstawiciela biura podróży  kartę wizy wjazdowej, kartę można też pobrać za darmo w dowolnym okienku bankowym. Przed podejściem do odprawy paszportowej należy wypełnić kartę drukowanymi literami:  imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, numer paszportu oraz nazwę hotelu, (wzór zamieszczamy obok), a następnie podejść do odprawy paszportowej.

W przypadku wyjazdu do Jerozolimy wystarczy wiza „Sinai Only”, a płatna wiza  jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności.

Wizy i opłaty graniczne na wycieczkach do Jordanii i Izraela wliczone są w cenę wycieczek.

JEROZOLIMA- WIZY I OPŁATY GRANICZNE

W ramach wycieczki do Jerozolimy płatna wiza egipska zakupiona na lotnisku ( za 25 USD) jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności. Planując więc wyjazd do Kairu lub Luksoru – możecie Państwo pojechać na te wycieczki w dowolnej kolejności.

Wybierając się tylko na wycieczkę do Jerozolimy nie muszą Państwo kupować płatnej wizy egipskiej- wystarczy bezpłatna wiza „Sinai Only”. W cenę wycieczki do Jerozolimy wliczone są wszystkie opłaty graniczne i wizowe po stronie izraelskiej oraz egipska opłata graniczna, uiszczana w drodze powrotnej z Izraela przy opuszczaniu strefy granicznej.

Opłata graniczna w wysokości nie dotyczy tylko turystów udających się do Jerozolimy z hoteli: Hilton Taba oraz Movenpick Taba, gdyż płacą ją oni we własnym zakresie dopiero na koniec wakacji, w ramach opuszczania strefy granicznej w drodze powrotnej na lotnisko przed wylotem do Polski.

Paszport należy zabierać ze sobą na wszystkie wycieczki poza Sharm el Sheikh. Korzystając z wycieczek lokalnych czy spacerując po mieście – nie trzeba mieć paszportu.

Turyści indywidualni czyli wybierający się do Egiptu samolotem rejsowym np. z Berlina, Londynu czy przez Istambuł od 15 maja 2015 zobowiązani są nabyć wizę egipską przed przylotem do Egiptu. Można to zrobić poprzez portal: https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/Home, albo zamówić poprzez Ambasady Egiptu w Europie.

Więcej o wizach, przepisach celnych i zakupach wolnocłowych tutaj: PRZEWODNIK SHARM EL SHEIKH

ZOBACZ TAKŻE:

Transport na wycieczkach

Opieka polskiego przewodnika

Ubezpieczenie na wycieczkach

Dzieci na wycieczkach

Suchy prowiant

Napoje i napiwki na wycieczkach

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ