• CENTRUM REZERWACJI +48 503 97 48 43

Wycieczki

JEROZOLIMA I BETLEJEM

JEROZOLIMA: Góra Oliwna, Wzgórze Świątynne, meczet Al Aksa, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Bazylika Grobu Pańskiego, BETLEJEM: Bazylika Narodzenia i MORZE MARTWE w jeden dzień  z polskim przewodnikiem!

CZY W JEROZOLIMIE JEST BEZPIECZNIE? SPRAWDŹ TUTAJ …>>>

Cena w USD

Dziecko (do 12 lat): 100 USD
Osoba Dorosła: 100 USD

Terminy:

czwartek wieczorem

Program:

wyjazd z hotelu w czwartek wieczorem około godz. 20, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat, przejazd nad Morze Martwe, przystanek na śniadanie, przejazd do Jerozolimy, Góra Oliwna, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, lunch, wizyta w Bazylice Narodzenia Chrystusa, czas na zakupy, przejazd nad Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót do Sharm el Sheikh w niedzielę około godz. 23.

Uwaga! Aktualnie wycieczka dostępna tylko z przewodnikiem ukraińskim! Program wycieczki może ulec zmianie!

Opis

Jerozolima to miasto wyjątkowe, często nazywane Świętym Miastem, pełne tajemniczych cieni i refleksów królującego nad nim słońca, pełne historii, gdzie każdy kamień zdaje się szeptem opowiadać o przeszłości wszystkim przybyszom… Zwiedzanie zacznie się od porannej wizyty na Górze Oliwnej, zobaczymy panoramę miasta i najważniejsze budowle Jerozolimy, w tym wzgórze świątynne. Przejdziemy przez Drogę Krzyżową prowadzącą przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską miasta, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, a potem do Ściany Płaczu. W Jerozolimie oprócz historii chrześcijaństwa i judaizmu znajdują się też ważne miejsca dla wyznawców islamu – jak meczet Al Aksa. Następnie jedziemy do Betlejem, tam będzie czas na obiad i zakupy pamiątek z  Ziemi Świętej. W Betlejem zwiedzamy Bazylikę Narodzenia Chrystusa. W drodze powrotnej zatrzymamy się na kąpiel nad Morzem Martwym, to jedyny tak zasolony zbiornik na ziemi, że można leżeć na wodzie i czytać gazetę, nad Morzem Martwym nie należy zapomnieć o zaopatrzeniu się w doskonałe kosmetyki zawierające morskie minerały.

Terminy:

czwartek wieczorem

 Program:

wyjazd z hotelu wieczorem około godz. 20, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat, przejazd nad Morze Martwe, przystanek na śniadanie, przejazd do Jerozolimy, Góra Oliwna, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, lunch, wizyta w Bazylice Narodzenia Chrystusa, czas na zakupy, przejazd nad Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót do Sharm el Sheikh w niedzielę około godz. 23.

Uwagi:

DODATKOWO PŁATNE TYLKO NAPOJE I TOALETY, na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA. Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, strojów kąpielowych i ręczników. W kościołach obowiązują przykryte ramiona i kolana. Transport z hotelu w cenie wycieczki. Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie. W ramach wycieczki do Jerozolimy płatna wiza egipska zakupiona na lotnisku jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności.

 

CZYTELNIA:

Morze Martwe w kwestii realizacji planu, może zawstydzić wszystkich przodowników pracy poprzedniego, jedynie słusznego systemu… normę zasolenia wykonuje bowiem w 280% …

Jerozolima to jedno z najświętszych miast świata. Tu bowiem, w obrębie murów Starego Miasta, znajdują się trzy najważniejsze miejsca wielkich religii: Ściana Płaczu, kościół Świętego Grobu oraz Kopuła na Skale. Judaizm, chrześcijaństwo i islam przenikają się nawzajem …

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl