Wycieczki

Home DLA RODZINY PETRA – JORDANIA

PETRA – JORDANIA

Petra to starożytne miasto na terenie Jordanii, które zostało wykute w skałach przez Nabetejczyków. Do Jordanii popłyniemy rejsem przez zatokę Akaba. Jak starożytni wędrowcy, jak karawany 2 tysiące lat temu odwiedzimy centrum ówczesnego handlu i kultury.

TERAZ PROMOCJA!

Środa/sobota (przewodnik angielski lub rosyjski): 215 USD
Środa/sobota (PRZEWODNIK POLSKI): 235 USD

Terminy:

środa, sobota – przed wycieczką wymagamy zaliczki 30 USD na osobę (przyjeżdżamy do hotelu lub można opłacić przelewem w PLN)

Program:

wyjazd autokarem z hotelu około godz. 2 w nocy, przejazd do portu w Tabie, rejs statkiem do Akaby (Jordania), przejazd autokarem do Wadi Musa, wejście na teren Petry, opcjonalna wliczona w cenę przejażdżka konna, przejście przez kanion Siq, zwiedzanie Skarbca Faraona, Grobowce Królewskie, Amfiteatr, Ulica Rzymska, czas wolny na zwiedzanie i zakupy, zbiórka na lunch w wyznaczonej restauracji, Powrót do Akaby, rejs do Egiptu, powrót autokarem do Sharm el Sheikh ok. 1 w nocy.

Opis

Petra to starożytne miasto, które zostało wykute w skałach przez Nabetejczyków. Opanowali oni sztukę gromadzenia niezmierzonych ilości wody pośród pustynnych terenów. Do miasta wiedzie półtora kilometrowy naturalny kanion pomiędzy skałami, zakończony najsłynniejszą budowlą Petry nazywaną Skarbiec Faraona. Świetność tego miejsca najlepiej podkreśla fakt wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz na listę siedmiu nowych cudów świata. Ukryte przed światem za Kanionem Siq przez ponad 800 lat, po tym jak zmianie uległy szlaki handlowe na Bliskim Wschodzie, miasto ukazało się zachodniemu światu w 1812 roku, na nowo odkryte przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Szeroko docenione zostało jednak dopiero po nakręceniu filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, gdzie budowla Khazneh – zwana „Skarbcem Faraona” – posłużyła w ekranizacji za świątynię chroniącą Świętego Graala. W czasie wycieczki zobaczymy jordański port Akaba, przejedziemy obok pustyni Wadi Rum, poznamy miasteczko Wadi Musa, gdzie miał przebywać Mojżesz oraz obejrzymy najważniejsze budowle Petry.

Terminy:

środa, sobota

Program:

wyjazd autokarem z hotelu około godz. 2 w nocy, przejazd do portu w Tabie, rejs statkiem do Akaby (Jordania), przejazd autokarem do Wadi Musa, wejście na teren Petry, opcjonalna wliczona w cenę przejażdżka konna, przejście przez kanion Siq, zwiedzanie Skarbca Faraona, Grobowce Królewskie, Amfiteatr, Ulica Rzymska, czas wolny na zwiedzanie i zakupy, zbiórka na lunch w wyznaczonej restauracji, Powrót do Akaby, rejs do Egiptu, powrót autokarem do Sharm el Sheikh około północy.

Uwagi:

Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów i wygodnego obuwia (ścieżki kamieniste!), latem zalecana odzież chroniąca przed słońcem: czapki, przykryte ramiona, zimą temperatury w Petrze mogą spadać poniżej 0 stopni!  Transport z hotelu w cenie wycieczki. Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.

Prosimy o rezerwację minimum 2 dni przed wycieczką oraz przesłanie danych do  wizy jordańskiej: zdjęcie paszportu na numer SMS, WHATSPAPP, VIBER + 48 503 97 48 43

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ