Wycieczki

Home DLA RODZINY JEROZOLIMA I BETLEJEM z DAHAB

JEROZOLIMA I BETLEJEM z DAHAB

Wycieczka fakultatywna z DAHAB do Ziemi Świętej – Polski Przewodnik. W programie: BETLEJEM, JEROZOLIMA i MORZE MARTWE: Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Pańskiego, BETLEJEM: Bazylika Narodzenia, Grota Narodzenia i MORZE MARTWE z polskim przewodnikiem!

Cena w USD

Dorośli i dzieci: 180 USD

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W PLN przelewem przed wycieczką według aktualnych kursów walut Google (szczegóły rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl lub telefonicznie +48 503 97 48 43)

Terminy:

  • wtorek wieczorem  – dopłata za transfer w dwie strony do autokaru do bramy miasta Dahab (1-3 osoby – 25 USD za grupę, 4-10 osób 30 USD za grupę)

Program wycieczki do Jerozolimy i Betlejem:

wyjazd z Dahab wieczorem, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Ejlat (odprawa graniczna – przesiadka na autokar izraelski), przejazd do Jerozolimy, widok na panoramę miasta z Góry Oliwnej, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Groty Narodzenia, lunch, czas na zakupy, przejazd nad Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót późnym wieczorem ok. godz. 1 w nocy.

Opis

Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

z Morzem Martwym

Jerozolima to miasto wyjątkowe, często nazywane Świętym Miastem, pełne tajemniczych cieni i refleksów królującego nad nim słońca, pełne historii, gdzie każdy kamień zdaje się szeptem opowiadać o przeszłości wszystkim przybyszom…

Zwiedzanie w Izraelu rozpoczynamy od Jerozolimy. Najpierw zobaczymy widok na Słynną złotą kopułę Meczetu Al Aksa z Góry Oliwnej oraz na panoramę całego miasta. Przejdziemy przez Drogę Krzyżową prowadzącą przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską miasta, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, jeśli tylko jest możliwość można również wejść do samego Grobu Pańskiego. Następnie pójdziemy przez miasto do Ściany Płaczu.

W Jerozolimie współistnieją obok siebie wszystkie najważniejsze religie świata, oprócz chrześcijaństwa i judaizmu znajdują się też ważne miejsca dla wyznawców islamu – jak meczet Al Aksa.

Następnie jedziemy do Betlejem, gdzie zwiedzamy Bazylikę Narodzenia Chrystusa, w której podziemiach znajduje się Grota Narodzenia. W Betlejem będzie też czas na lunch i zakupy pamiątek wykonywanych przez betlejemskie rodziny rzemieślnicze od setek lat. Można tu nabyć wyroby z drzewa oliwnego, jak i metali szlachetnych i złota, ceramikę, pamiątkowe różańce, krzyże i inne dewocjonalia.

Kolejna atrakcja to przystanek na kąpiel nad Morzem Martwym, to jedyny tak zasolony zbiornik na ziemi, że można leżeć na wodzie i czytać gazetę, nad Morzem Martwym warto spojrzeć do sklepików i  zaopatrzyć się w doskonałe kosmetyki zawierające morskie minerały.

Terminy wycieczek do Jerozolimy z Sharm el Sheikh:

  • wtorek wieczorem ok. 23, powrót około 1 w nocy

Program wycieczki do Jerozolimy:

wyjazd z hotelu wieczorem, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Ejlat (odprawa graniczna – przesiadka na autokar izraelski), przejazd do Jerozolimy, widok na panoramę miasta z Góry Oliwnej, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Groty Narodzenia, lunch, czas na zakupy, przejazd nad Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót do Sharm el Sheikh późnym wieczorem ok. godz. 1 w nocy (godzina powrotu zależna jest od natężenia ruchu na przejściu granicznym)

Uwagi:

  • Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.
  • Dodatkowo płatne napoje i toalety.
  • Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, strojów kąpielowych i ręczników.
  • W kościołach obowiązują przykryte ramiona i kolana.
  • Transport z hotelu dodatkowo płatny
  • Posiłki w cenie: lunch (na recepcji hotelowej można zamówić suchy prowiant na drogę, a na przystankach można zakupić fast foody i kanapki)
  • Program wycieczki może ulec zmianie
  • od czasu wojny na Ukrainie służby graniczne Izraela odmawiają wjazdu z profesjonalnym sprzętem fotograficznym (go-pro, specjalistyczne obiektywy i inne, które mogą stanowić według oceny służb „szpiegowskie sprzęty” – sprzęt może zostać zarekwirowany na przejściu granicznym i odesłany do Polski na koszt adresata lub oddany do autokaru, który będzie czekał po stronie egipskiej)

 

CZYTELNIA:

Morze Martwe

w kwestii realizacji planu, może zawstydzić wszystkich przodowników pracy poprzedniego, jedynie słusznego systemu… normę zasolenia wykonuje bowiem w 280% …

 

 

Jerozolima

to jedno z najświętszych miast świata. Tu bowiem, w obrębie murów Starego Miasta, znajdują się trzy najważniejsze miejsca wielkich religii: Ściana Płaczu, kościół Świętego Grobu oraz Kopuła na Skale. Judaizm, chrześcijaństwo i islam przenikają się nawzajem …

 

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

You may also like…

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ