Wycieczki

Home DLA RODZINY JEROZOLIMA I BETLEJEM

JEROZOLIMA I BETLEJEM

AKTUALNIE WYCIECZKA NIEDOSTĘPNA – granica izraelsko-egipska jest zamknięta

JEROZOLIMA: Góra Oliwna, Wzgórze Świątynne, meczet Al Aksa, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Bazylika Grobu Pańskiego, BETLEJEM: Bazylika Narodzenia i MORZE MARTWE w jeden dzień z polskim przewodnikiem!

CZY W JEROZOLIMIE JEST BEZPIECZNIE? SPRAWDŹ TUTAJ …>>>

Cena w USD

Dziecko (do 12 lat):  140 USD
Osoba Dorosła: od 140 USD

Terminy:

 • środa wieczorem  – cena 140 USD – polski przewodnik
 • czwartek wieczorem  – cena 130 USD – przewodnik ukraiński-rosyjski

Program:

wyjazd z hotelu wieczorem około godz. 19-20, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat, przejazd nad Morze Martwe, przystanek na śniadanie, przejazd do Jerozolimy, Góra Oliwna, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, lunch, wizyta w Bazylice Narodzenia Chrystusa, Grota Narodzenia, czas na zakupy, przejazd nad Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót do hotelu w Sharm el Sheikh późnym wieczorem po godz. 23.

Opis

Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Jerozolima to miasto wyjątkowe, często nazywane Świętym Miastem, pełne tajemniczych cieni i refleksów królującego nad nim słońca, pełne historii, gdzie każdy kamień zdaje się szeptem opowiadać o przeszłości wszystkim przybyszom… Zwiedzanie zacznie się od porannej wizyty na Górze Oliwnej, zobaczymy panoramę miasta i najważniejsze budowle Jerozolimy, w tym wzgórze świątynne. Przejdziemy przez Drogę Krzyżową prowadzącą przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską miasta, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, a potem do Ściany Płaczu. W Jerozolimie oprócz historii chrześcijaństwa i judaizmu znajdują się też ważne miejsca dla wyznawców islamu – jak meczet Al Aksa. Następnie jedziemy do Betlejem, tam będzie czas na obiad i zakupy pamiątek z  Ziemi Świętej. W Betlejem zwiedzamy Bazylikę Narodzenia Chrystusa, w której podziemiach znajduje się Grota Narodzenia.  Kolejna atrakcja wycieczki to przystanek na kąpiel nad Morzem Martwym, to jedyny tak zasolony zbiornik na ziemi, że można leżeć na wodzie i czytać gazetę, nad Morzem Martwym nie należy zapomnieć o zaopatrzeniu się w doskonałe kosmetyki zawierające morskie minerały.

Terminy wycieczek do Jerozolimy z Sharm el Sheikh:

 • środa wieczorem  – cena 140 USD – polski przewodnik
 • czwartek wieczorem  – cena 130 USD – przewodnik ukraiński-rosyjski

Program wycieczki do Jerozolimy:

wyjazd z hotelu wieczorem około godz. 20, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat, przejazd nad Morze Martwe, przystanek na śniadanie, przejazd do Jerozolimy, Góra Oliwna, Droga Krzyżowa, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, Golgoty, wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu, przejazd do Betlejem, lunch, wizyta w Bazylice Narodzenia Chrystusa,  Morze Martwe, czas na kąpiel w morzu i zakupy, przejazd do przejścia granicznego, powrót do Sharm el Sheikh późnym wieczorem po godz. 23.

Uwagi:

 • Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.
 • Dodatkowo płatne napoje i toalety.
 • Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, strojów kąpielowych i ręczników.
 • W kościołach obowiązują przykryte ramiona i kolana.
 • Transport z hotelu w cenie wycieczki.
 • Posiłki: w cenie obiad (na recepcji hotelowej można zamówić suchy prowiant, a na przystankach można zakupić fast foody i kanapki)
 • Program wycieczki może ulec zmianie

CZYTELNIA:

Morze Martwe

w kwestii realizacji planu, może zawstydzić wszystkich przodowników pracy poprzedniego, jedynie słusznego systemu… normę zasolenia wykonuje bowiem w 280% …

 

 

Jerozolima

to jedno z najświętszych miast świata. Tu bowiem, w obrębie murów Starego Miasta, znajdują się trzy najważniejsze miejsca wielkich religii: Ściana Płaczu, kościół Świętego Grobu oraz Kopuła na Skale. Judaizm, chrześcijaństwo i islam przenikają się nawzajem …

 

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

You may also like…

 • GÓRA MOJŻESZA i KLASZTOR św.KATARZYNY

  Czytaj dalej
 • PETRA – JORDANIA

  Czytaj dalej
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ