Wycieczki

Home HISTORYCZNE PETRA – JORDANIA z TABY

PETRA – JORDANIA z TABY

Petra to starożytne miasto na terenie Jordanii, które zostało wykute w skałach przez Nabetejczyków. Do Jordanii popłyniemy rejsem przez zatokę Akaba. Jak starożytni wędrowcy, jak karawany 2 tysiące lat temu odwiedzimy centrum ówczesnego handlu i kultury.

Cena w USD

WYCIECZKA AKTUALNIE NIEDOSTĘPNA! Turystom przebywającym w hotelach w Tabie z polskim biurem ITAKA rezydent biura blokuje możliwość skorzystania z naszej oferty! (ITAKA oferuje dokładnie tę samą wycieczkę z tym samym jordańskim Organizatorem w wyższej cenie i od tygodni blokuje na listach wycieczkowych osoby, które zakupiły wyjazd w biurach lokalnych)

Dziecko (do 12 lat): 225 USD
Osoba Dorosła: 225 USD

Terminy:

środa, sobota

Program:

wyjazd autobusem z hotelu około godz. 5 rano, przejazd do portu w Tabie, rejs statkiem do Akaby (Jordania), przejazd autokarem do Wadi Musa, wejście na teren Petry, opcjonalna wliczona w cenę przejażdżka konna, przejście przez kanion Siq, zwiedzanie Skarbca Faraona, Grobowce Królewskie, Amfiteatr, Ulica Rzymska, czas wolny na zwiedzanie i zakupy, zbiórka na lunch w wyznaczonej restauracji, Powrót do Akaby, rejs do Egiptu, powrót do hotelu około godziny 20.

Opis

Z każdej plaży hotelowej w Tabie widać wybrzeże Jordanii, jest bardzo blisko! Wakacje w Tabie to niepowtarzalna okazja, aby wybrać się do Jordanii na wycieczkę fakultatywną do Petry.

Petra to starożytne miasto, które zostało wykute w skałach przez Nabetejczyków. Opanowali oni sztukę gromadzenia niezmierzonych ilości wody pośród pustynnych terenów. Do miasta wiedzie półtora kilometrowy naturalny kanion pomiędzy skałami, zakończony najsłynniejszą budowlą Petry nazywaną Skarbiec Faraona. Świetność tego miejsca najlepiej podkreśla fakt wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz na listę siedmiu nowych cudów świata. Ukryte przed światem za Kanionem Siq przez ponad 800 lat, po tym jak zmianie uległy szlaki handlowe na Bliskim Wschodzie, miasto ukazało się zachodniemu światu w 1812 roku, na nowo odkryte przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Szeroko docenione zostało jednak dopiero po nakręceniu filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, gdzie budowla Khazneh – zwana „Skarbcem Faraona” – posłużyła w ekranizacji za świątynię chroniącą Świętego Graala. W czasie wycieczki zobaczymy jordański port Akaba, przejedziemy obok pustyni Wadi Rum, poznamy miasteczko Wadi Musa, gdzie miał przebywać Mojżesz oraz obejrzymy najważniejsze budowle Petry.

Terminy:

NIEDOSTĘPNE

Program:

wyjazd autobusem z hotelu około godz. 5 rano, przejazd do portu w Tabie, rejs statkiem do Akaby (Jordania), przejazd autokarem do Wadi Musa, wejście na teren Petry, opcjonalna wliczona w cenę przejażdżka konna, przejście przez kanion Siq, zwiedzanie Skarbca Faraona, Grobowce Królewskie, Amfiteatr, Ulica Rzymska, czas wolny na zwiedzanie i zakupy, zbiórka na lunch w wyznaczonej restauracji, Powrót do Akaby, rejs do Egiptu, powrót autokarem do Taby około godziny 20.

Uwagi:

Opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA na terenie Jordanii (przed dokonaniem rezerwacji potwierdzamy, czy w danym terminie będzie polski przewodnik). Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów i wygodnego obuwia (zalecana odzież chroniąca przed słońcem: czapki, przykryte ramiona). Transport z hotelu w cenie wycieczki. Opieka pilota anglojęzycznego. Do udziału w wycieczce wystarczy bezpłatna wiza SINAI ONLY wydawana na lotnisku po przylocie.

Prosimy o rezerwację minimum 2 dni przed wycieczką oraz przesłanie danych do  wizy jordańskiej: imię i nazwisko, data urodzenia, numer paszportu oraz  data wydania paszportu (SMS na numer + 48 503 97 48 43)

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ