Wycieczki

Home DLA RODZINY KAIR I PIRAMIDY

KAIR I PIRAMIDY

Kair – stolica Egiptu, Piramidy w Gizie i Sfinks, Narodowe Muzeum Egiptu ze słynnymi skarbami Tutanchamona  z polskim przewodnikiem! 

Cena w USD

Dziecko (poniżej 12 lat): 35 USD
Osoba Dorosła: 70 USD

Terminy:

codziennie (na zamówienie)

SZCZEGÓŁY I REZERWACJA: +48 503 97 48 43

Opis

Kair, stolica Egiptu, centrum świata arabskiego– metropolia, położona nad Nilem która liczy ponad 18 milionów mieszkańców. Miasto, w którym tysiące lat historii mieszają się z nowoczesnością. Kair to tętniące przez całą dobę życiem miasto porywające każdego w niezapomniany klimat orientu. W czasie wycieczki odwiedzimy Narodowe Muzeum Egiptu, gdzie zobaczyć można słynną maskę Tutanhamona oraz skarby odkryte w jego grobowcu, a także mumie faraonów Egiptu i niezliczone starożytne pamiątki nawet sprzed 5 tysięcy lat.  Najpopularniejszą atrakcją dla turystów z całego świata są Piramidy w Gizie: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa oraz zagadkowy posąg Sfinksa. Wszystkiemu spokojnie przygląda się Nil – nazywany rzeką życia i nieśmiertelności. Z okien autokaru zobaczymy też słynne Miasto Umarłych oraz setki kairskich meczetów i Cytadelę Mohammeda Ali (bez zwiedzania). Będzie też czas na pamiątki – egipskie perfumy, złote i srebrne kartusze – symbole władzy faraonów i przepiękne papirusy ze scenami z życia egipskich bóstw.

Terminy:

na zamówienie codziennie

Program:

wyjazd z hotelu po północy na dworzec autobusowy Sharm el Sheikh, dojazd do Kairu dużym klimatyzowanym autokarem, w Kairze zależnie od liczby osób – transport mniejszym pojazdem, zwiedzanie Narodowego Muzeum Egipskiego (w czasie wolnym możliwość zwiedzania Sali Mumii 10$), dla chętnych rejs po Nilu (płatny na łodzi 14$), lunch – w cenie wycieczki, Giza: punkt widokowy, piramidy, Sfinks (w czasie wolnym możliwość wejścia do piramidy, płatne na miejscu od ok. 3 do 16$ zależnie od wyboru piramidy), czas na zakupy, powrót do Sharm el Sheikh ok. 4 nad ranem (łączny czas trwania wycieczki o. 28 godzin)

Uwaga! Program wycieczki zawsze może ulec zmianie, zależnie od czasu dojazdu autokaru do Kairu oraz z powodu korków na ulicach KAIRU.

Uwagi:

na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA (przewodnicy mieszkają w Kairze), po drodze opieka pilota anglojęzycznego. Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów. Transport z hotelu w cenie wycieczki. Do udziału w wycieczce wymagana płatna WIZA EGIPSKA za 25 USD do kupienia na lotnisku po przylocie.

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ