Wycieczki

Home DLA RODZINY KAIR I PIRAMIDY z DAHAB

KAIR I PIRAMIDY z DAHAB

Kair – stolica Egiptu, Piramidy w Gizie i Sfinks, Narodowe Muzeum Egiptu ze słynnymi skarbami Tutanchamona  z polskim przewodnikiem! 

Cena w USD

Dziecko (poniżej 12 lat): 30 USD
Osoba Dorosła: 70 USD

Terminy:

codziennie (na zamówienie) – dodatkowa opłata za transfer z Dahabu i z powrotem do hotelu około 200 USD za grupę

SZCZEGÓŁY I REZERWACJA: +48 503 97 48 43

Program:

wyjazd z Dahabu około 22, dojazd 100 km na dworzec autobusowy Sharm el Sheikh, dojazd do Kairu autobusem międzymiastowym Go Bus, zwiedzanie Narodowego Muzeum Egipskiego (w czasie wolnym możliwość zwiedzania Sali Mumii 10$), dla chętnych rejs po Nilu (płatny na łodzi 14$), lunch – w cenie wycieczki, Giza: punkt widokowy, piramidy, Sfinks (w czasie wolnym możliwość wejścia do piramidy, płatne na miejscu od ok. 3 do 16$ zależnie od wyboru piramidy), czas na zakupy, powrót do Sharm el Sheikh po północy, przejazd do Dahab (powrót do hotelu około 4-5 rano)

Opis

Kair, stolica Egiptu, centrum świata arabskiego– metropolia, położona nad Nilem która liczy ponad 18 milionów mieszkańców. Miasto, w którym tysiące lat historii mieszają się z nowoczesnością. Kair to tętniące przez całą dobę życiem miasto porywające każdego w niezapomniany klimat orientu. W czasie wycieczki odwiedzimy Narodowe Muzeum Egiptu, gdzie zobaczyć można słynną maskę Tutanhamona oraz skarby odkryte w jego grobowcu, a także mumie faraonów Egiptu i niezliczone starożytne pamiątki nawet sprzed 5 tysięcy lat.  Najpopularniejszą atrakcją dla turystów z całego świata są Piramidy w Gizie: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa oraz zagadkowy posąg Sfinksa. Wszystkiemu spokojnie przygląda się Nil – nazywany rzeką życia i nieśmiertelności. Z okien autokaru zobaczymy też słynne Miasto Umarłych oraz setki kairskich meczetów i Cytadelę Mohammeda Ali (bez zwiedzania). Będzie też czas na pamiątki – egipskie perfumy, złote i srebrne kartusze – symbole władzy faraonów i przepiękne papirusy ze scenami z życia egipskich bóstw.

Terminy:

na zamówienie codziennie

Program:

wyjazd z Dahabu około 22, dojazd 100 km na dworzec autobusowy Sharm el Sheikh, dojazd do Kairu autobusem międzymiastowym Go Bus, zwiedzanie Narodowego Muzeum Egipskiego (w czasie wolnym możliwość zwiedzania Sali Mumii 10$), rejs po Nilu (płatny na łodzi 14$), lunch – w cenie wycieczki, Giza: punkt widokowy, piramidy, Sfinks (w czasie wolnym możliwość wejścia do piramidy, płatne na miejscu od ok. 3 do 16$ zależnie od wyboru piramidy), czas na zakupy, powrót do Sharm el Sheikh po północy, przejazd do Dahab

Uwaga! Program wycieczki zawsze może ulec zmianie, zależnie od czasu dojazdu autobusu rejsowego oraz z powodu korków na ulicach KAIRU.

Uwagi:

na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA w Kairze. Uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów. Do udziału w wycieczce wymagana płatna WIZA EGIPSKA za 25 USD do kupienia na lotnisku po przylocie.

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ