Wycieczki

Home NA PUSTYNIĘ KANION i BLUE HOLE

KANION i BLUE HOLE

Kanion i Blue Hole zachwycają swym pięknem, ciekawymi formacjami skalnymi, a pod wodą – niezwykłymi rafami koralowymi, a przede wszystkim wspaniałymi barwami, których nie byłby w stanie namalować człowiek, a potrafiła namalować natura.

Cena w USD PROMOCYJNA CENA!!!

Dziecko (do 12 lat): 25 USD
Osoba Dorosła: 40 USD

Terminy:

poniedziałek, środa, piątek z POLSKIM PRZEWODNIKIEM (terminy potwierdzamy na bieżąco)

Program:

wyjazd z hotelu minibusami około godz. 7:15, przejazd do Kanionu około 1,5h, dojazd baduińskimi pickupumi do Kanionu Salama, spacer w Kanionie (około 1h), przejazd do Blue Hole, przejażdżka na wielbłądach, lunch na plaży nad Zatoką Akaba, czas na snorkeling, wizyta w Dahab, czas na zakupy, przejazd minibusami do Sharm el Sheikh, powrót do hotelu po godz. 16

 

Opis

Wycieczka safari na bezdroża Synaju oczarowuje pięknem gór. Dookoła, jak okiem sięgnąć ciągnie się pustynia oraz góry …  poprzecinane kanionami i wąwozami. Podczas ulewnych opadów deszczu, które zdarzały się tu przed stuleciami, kaniony wypełniały się  rwącymi potokami. Kaniony Synaju przyciągają swym pięknym kształtem, ciekawymi formacjami skalnymi, a przede wszystkim wspaniałymi barwami: od białej, przez żółtą, aż do licznych odcieni czerwieni. Przepiękne mieniące się tysiącem różnych kolorów i barw formy skalne, których nie byłby w stanie namalować człowiek, namalowała natura swym bogactwem minerałów zawartych w skałach. W tej wycieczce odwiedzamy również jedno z najsłynniejszych miejsc dla nurków z całego świata – Blue Hole. To wyjątkowa podwodna formacja z raf koralowych, w której snorkując zobaczycie mnóstwo pięknych ryb, rafy koralowe oraz zaskakujący widok wielkiej błękitnej głębi oświetlonej promieniami egipskiego słońca. A pyszny lunch u miejscowych Beduinów to okazja poznania odmiennej kultury Beduinów, ludzi żyjących  na pustyni,  z dala od cywilizacji i pędu życia codziennego. Wizyta w Dahab, to z kolei możliwość zrobienia zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Terminy:

poniedziałek, środa, piątek z POLSKIM PRZEWODNIKIEM (terminy potwierdzamy na bieżąco)

Program:

wyjazd z hotelu minibusami około godz. 7:15, przejazd do Kanionu około 1,5h, dojazd baduińskimi pickupumi do Kanionu Salama, spacer w Kanionie (około 1h), przejazd do Blue Hole, przejażdżka na wielbłądach, lunch na plaży nad Zatoką Akaba, czas na snorkeling, wizyta w Dahab, czas na zakupy, przejazd minibusami do Sharm el Sheikh, powrót do hotelu po godz. 15-16

Uwagi:

Kaniony, które odwiedzamy znajdują się w rejonie miejscowości Dahab (teren znanego od lat Kolorowego Kanionu w rejonie Nuweiba jest aktualnie niedostępny dla turystów – strefa wojskowa) – najpopularniejszy wśród nich to Kanion Salama, do którego mogą wybrać się zarówno dorośli jak i dzieci.

Na wycieczce opieka POLSKIEGO PRZEWODNIKA na umówiony termin, uczestnicy proszeni są o zabranie paszportów, wygodnego obuwia do kanionu plus ręczniki, stroje kąpielowe i wszystko do snorkowania (jest też wypożyczalnia sprzętu do snorkowania). Jeśli w Blue Hole występują fale – przewodnik poprosi Państwa dla bezpieczeństwa o użycie kapoków/kamizelek – koszt za kamizelkę 4$, kamizelka+płetwy 7$, kamizelka+płewty+maska 10$.

Transport z hotelu w cenie wycieczki.  Do udziału w wycieczce  nie jest wymagana  płatna wiza egipska  wydawana na lotnisku po przylocie.

Dla Państwa wygody i komfortu wypoczynku zapraszamy do rezerwacji wycieczek w naszym Centrum Rezerwacji przed wylotem na wakacje: tel: +48 503 97 48 43 lub poprzez e-mail: rezerwacja@taniewycieczkisharm.pl

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ